Türkiye'de mevcut olan N2 kategorisindeki araçların ülke coğrafyasına uygun olmayan taşıma kapasitesi ve aktarma organları (diferansiyel sistemleri) araç sahipleri için yetersiz olmakta, bu araçların ticari kullanımlarında sıklıkla arızalara neden olmaktadır. Bu konuda uzun yıllardan beri incelemelerde ve geliştirmelerde bulunan Sağlamlar Ağır Sanayi A.Ş. tarafından geliştirilen takviyeli  diferansiyel  sistemleri; aracınızın yük kapasitesini arttırarak, her koşulda çalışması daha randımanlı hale getirilmektedir. Ayrıca araçta yakıttan tasarruf ve çekiş  gücünde artış olduğu da ulusal ve uluslararası testler sonucunda ispatlanmıştır. Tarafımızdan üretimi yapılan Takviyeli Diferansiyel Sistemleri, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından testler sonucunda da kalitesi belgelendirilmiştir. Bu sistemin üretim patenti de Sağlamlar Ağır Sanayi  A.Ş.'ye aittir. Bu bağlamda Sağlamlar Ağır Sanayi A.Ş., Türkiye'deki İlk ve Tek firma olma özelliğini taşımaktadır. 

 

Firma olarak Türkiye'de her marka model aracın 4x4, 6x6, 8x8 dönüşümlerini gerçekleştirirken, %100 yerli ve milli ürünler kullanmaktayız. Türk Standartlar Enstitüsü Seri Tadilat Tip Onay Yönetmeliğine uygun, patenti alınmış ve TÜV istasyonlarındaki kontrollerinde sorunsuz geçen diferansiyel sistemimiz ile, tek yerli ve milli firma olma özelliğini taşımaktayız. DMO veri tabanına kayıtlı yerli firmalardan biri olup, DMO ve çeşitli kamu/kurum ve kuruluşları, belediyelere ait Çöp kamyonları, İtfaiye araçları, Okul servisleri, Kar küreme araçları, Yol tuzlama araçları, Bakım ve İkmal gibi araçların, 4x2 mevcut sisteminden 4x4 arazili sisteme dönüşüm hizmetini sağlamaktayız. Ülkemizdeki kamu/kurum ve kuruluşları ve belediyelerin araçlarına yapmış olduğumuz 4x4 dönüşümler ile, yerli teknoloji ve üretimi desteklemek, ucuza mal edip kaliteli hizmet almayı tercih etmektedir. Araçlar da gerçekleşen 4x4 Takviyeli Diferansiyel dönüşümünde araçların çekişi gücü artmakta aynı zamanda yakıttan tasarruf sağlanmaktadır. Araçların mevcut sistemi zorlu ve engebeli arazilerinde, dik ve eğimli rampalarda yüksek performans göstermektedir.
 

Yurtdışından, 4x4 araçları daha yüksek fiyatlara satın almak yerine, mevcut araçları 4x4 arazili sisteme dönüştürmeyi tercih eden kamu/kurum ve kuruluşlarımız yerli üreticiyi desteklemeyi, yurtdışında daha yüksek fiyatlar da olan ürünü yurtiçinde daha ucuza mal etmeyi ve temin süresini minimuma indirerek mevcut araçlar üzerinde dönüşüm yapmayı amaçlamaktadır.
 

4X4 Takviyeli Diferansiyel- Ayna Mahruti Dişlileri

4x4 Takviyeli Diferansiyel

4x4 Takviyeli Diferansiyel- İstavroz Dişlisi